update

Închis
biancaS
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 19, 2017 6:36 pm

update

Mesaj de biancaS » Dum Mai 21, 2017 9:49 pm

Buna seara,

Am si eu nevoie de ajutor.. trebuie sa copiez datele dintr-un fisier excel ( fisier2) in alt fisier excel (fisier1) mentionez ca in fiecare luna trebuie sa sa fac update la date si in fiecare luna va mai aparea inca o coloana cu luna respectiva. Stiu ca se face si manual dar as vrea ca totul sa fie automat avand in vedere ca trebuie sa fac acelasi lucru si cu alte fisier.Mai jos am atasat si un model de fisier excel de unde trebuie sa extrag eu datele. Multumesc anticipat!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: update

Mesaj de Dr.Windows » Vin Aug 04, 2017 9:50 am

Buna,

Daca nu s-a primit un raspuns pana acum inseamna ca datele furnizate nu au fost complete, sau intrebarea este neclara.
Cel putin din punctul meu de vedere, pentru a putea furniza un cod care sa copieze ceva dintr-o parte in alta pe langa "sursa" (pe care ai atasat-o deja) este necesara si "destinatia" pentru ca altfel pot presupune ca se copiaza tot asa cum este si s-ar putea sa fie o presupunere gresita.

O alta parte inca neinteleasa... este daca ai un cod care face deja cea apropiat si nedumerirea este cum copiez informatia de pe noua coloana ce apare datorita unei noi luni sau trebuie tot codul...

Si asta daca mai este nevoie... avand in vedere data la care a fost postat mesajul... ;)

Închis

Înapoi la “Visual Basic for Application (VBA) cu Excel - Intrebari tehnice”