probleme logare

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: probleme logare

Mesaj de smcsa » Sâm Iul 30, 2011 9:53 am

E clar, Internetul nu mai face fata si trebuie privatizat :lol:

@Adrian: poti repeta ce ai scris la postul cu Yahoo si de pe alt dispozitiv ? Eventual vezi si cu admin-ul tau, poate stie vinovatul ;)

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Sâm Iul 30, 2011 10:56 am

n-am observat daca acasa imi face aceasi figura.
nu am accesat frecvent mailul pt ca am avut probleme cu conexiunea (imi deschidea pagina de yahoo cam in doua ore) dar o sa incerc sa vad daca istoria se repeta.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de mesersmith » Sâm Iul 30, 2011 11:06 am

dar tu unde te afli, adrian, de nu ai access la net?

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Sâm Iul 30, 2011 1:27 pm

putin mai la sud de ecuator

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Windows » Mar Aug 02, 2011 1:34 pm

mesersmith scrie:ba mai mult, intru in topic, il citesc si daca ma duc inapoi in pagina cu subiecte active, vad topicul tot cu rosu, ca si cum a scris cineva si nu am apucat sa citesc.
Asta se intampla in mod frecvent cu topicurile postate ca anunturi - cum este de exemplu subiectul de concurs - pentru ca depinde din ce forum/subforum a fost "vizualizat" ca apoi in altele sa iti apare ca necitit.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de mesersmith » Mar Aug 02, 2011 1:46 pm

da. stiu de concurs si asa face.
eu ma refeream la topicuri normale, insa era decla cookies-uri, care la ie8 si 9, nu au
legatura cu planeta noastra.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Windows » Mar Aug 02, 2011 3:19 pm

@Adrian - eroarea afisata de tine 504, inseamna defapt Gateway Timeout ceea ce inseamna ca folosesti un proxy sau in general o conexiune la internet care nu a raspuns intr-un timp "rezonabil"... din pacate daca asa ti se intampla numai de la firma este posibil ca setarile de retea de acolo sa nu acorde prioritate traficului catre Yahoo sau pe unde ti se mai intampla tie... unele firme sunt mai stricte la capitolul navigare pe Internet.

Daca totuti ti se intampla mai des, poti incerca sa vorbesti cu administratorul de retea si iti confirma el ca "trebuie sa te obisnuiesti cu ideea" sau poate asa ii atragi atentia ca este posibil sa aibe probleme...

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Mar Aug 02, 2011 4:17 pm

am vazut si eu ca pe yahoo am astfel de probleme si m-am gandit ca este ceva legat de setarile facute de administrator (ini mai apar si alte mesaje in general cand accesez pagina de mail). o sa vorbesc cu IT-istul sa vad daca poate face ceva sau mai precis daca are voie sa faca ceva. in caz contrar o sa ma obisnuiesc cu ideea.
multumesc

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Mar Aug 02, 2011 9:11 pm

cu yahoo vad ca am probleme chiar si de acasa.
nu pot sa accesez pagina de web indiferent de varianta pe care o incerc ( yahoo. mail yahoo sau mail.yahoo)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Windows » Mie Aug 03, 2011 6:04 am

Acum mai depinde si de locatia unde esti... nu uita ca de exmplu in China accesul Google a fost interzis la un moment dat... ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”