Condica de propuneri

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Condica de propuneri

Mesaj de Dr.Windows » Lun Oct 12, 2009 8:09 am

Alexx scrie:Ar mai fi o chestie.
Pozele care le atasam, sa se faca o chestie de genul:
- atasam poza, forumul o redimenzioneaza ca sa apara mult mai mica, iar daca userul da click pe poza aceasta sa apara intro fereastra noua la dimensiuni normale. (ceva in genul celor de pe softpedia- aici)
Sau un exemplu si mai "aproape" (ca acolo pozele sunt afisate doar ca link de atasament probabil pana te autentifici): Chiar site-ul Dr.Excel in tutorialele video... (http://www.drexcel.ro/video/video/?tutorials_id=33)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Condica de propuneri

Mesaj de Dr.Windows » Lun Oct 12, 2009 1:16 pm

Daca nu e prea tarziu (si daca nu cumva tine doar de administrare) - am uitat sa trec pe lista si activare "poll"-uri... citisem pe undeva ca phpBB suporta si crearea/gestionarea de "poll"-uri... poate mai "votam" cate ceva... ca sa ne intram in mana pana la "prezidentiale"... ;)

gabi_papa
Mesaje: 80
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:03 pm

Re: Condica de propuneri

Mesaj de gabi_papa » Mar Oct 13, 2009 9:14 pm

Ar trebui si ceva "poll-uri" ... ca tot sunt la moda acum ;)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Condica de propuneri

Mesaj de Dr.Windows » Dum Oct 25, 2009 9:59 am

O alta problema de care m-am mai lovit in ultima vreme - necesitatea de a atasa ceva intr-un mesaj privat (acolo am vazut ca lipsesc cu desavarsire atasamentele)...

smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: Condica de propuneri

Mesaj de smcsa » Mie Oct 28, 2009 10:29 pm

Alexx scrie::lol:
Cred ca o sa fac un soft sa apese el F5 in locul meu odata la 10 secunde si sa urle daca apar noutati :lol: :lol: :lol:
Opera. Click dreapta pe pagina si ai Reload every...

Deci nu vreti sa postam aplicatii. Bine. Imi iau jucariile si plec. :lol: :lol: :lol: Lucrez la o aplicatie de contabilitate (simpla, ca pentru microintreprinderea mea cu un angajat). Va fi opensource si GNU-GPL. Dar daca nu vreti, asta e! :lol: :lol: :lol: :lol:

PS sper ca nu sun prea multe emoticoane :roll:

Avatar utilizator
cristi_lazarro
Mesaje: 841
Membru din: Mie Noi 04, 2009 5:57 pm

navigare intre forum-uri

Mesaj de cristi_lazarro » Mie Noi 11, 2009 11:27 am

ar fi util un meniu in stg paginii sau sus, ca "antet" in care sa fie aranjate toate forum-urile astfel, navigarea intre ele ar fi mai usoara.

ms!

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: navigare intre forum-uri

Mesaj de Dr.Windows » Mie Noi 11, 2009 4:18 pm

cristi_lazarro scrie:ar fi util un meniu in stg paginii sau sus, ca "antet" in care sa fie aranjate toate forum-urile astfel, navigarea intre ele ar fi mai usoara.

ms!

Pai in afara de meniul din dreapta sus (ca antet) cu "Prima pagina ‹ Administrative ‹ Intrebari/Sugestii Video Tutoriale Dr.Excel" de unde poti naviga exact ca si intr-un Windows Explorer si cu cel din drepata jos - defapt un combo-box cu "Mergi la: Selectati un forum" care te duce DIRECT la ce forum vrei... cat de "mai simplu de atat" crezi ca te-ar ajuta?... :D

Avatar utilizator
cristi_lazarro
Mesaje: 841
Membru din: Mie Noi 04, 2009 5:57 pm

Re: Condica de propuneri

Mesaj de cristi_lazarro » Mie Noi 11, 2009 4:39 pm

"mergi la" sa fie pe orice pagina sunt, asta era ideea

;)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Condica de propuneri

Mesaj de Dr.Windows » Mie Noi 11, 2009 6:26 pm

cristi_lazarro scrie:"mergi la" sa fie pe orice pagina sunt, asta era ideea

;)
Pai... ESTE pe orice pagina... doar trebuie sa selctezi formul unde vrei sa te "teleportezi" si apasa "Du-te"... ;) - singurul loc cand nu apare aceata caseta de "salt" este in fereastra de compunere a mesajelor...

Avatar utilizator
cristi_lazarro
Mesaje: 841
Membru din: Mie Noi 04, 2009 5:57 pm

"subiect" revizuit si edificator

Mesaj de cristi_lazarro » Sâm Ian 16, 2010 4:53 pm

buna ziua,

vin si eu cu o propunere si anume, ar fi foarte util daca s-ar revizui subiectul (deci titlul problemei) postat de noi. adica, din acel subiect sa reiasa cat mai exact despre ce este vorba (sa excludem ceva de genul: "caut formula"). propun acest lucru pentru a ne fi mai usor, noua celor "mici" de a gasi raspunsul la potentialele noastre intrebari. de departe gandul ca nu am gasit suport pe forum insa, n-ar mai pierde timp cei "mari" cu gasirea link-urilor folositoare.

:)

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”