Tabel evidenta contracte

Ce este nou in Microsoft Excel 2016?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Excel 2016
Calcule, Formule, Functii, Tabele pivot, Analiza datelor, etc
MosIonRoata

Tabel evidenta contracte

Mesaj de MosIonRoata » Mie Ian 17, 2024 11:40 am

Salutare!
Am un tabel in Excel, o evidenta a contractelor, putin mai stufos. Problema e ca nu stiu programul mai deloc, acum am inceput sa-l invat. As vrea sa imi dati cat mai multe sfaturi despre o cat mai buna organizare a datelor in tabel. M-ar interesa si sa fac ceva in el in asa fel incat sa vad care contracte expira, cand, samd... Ca idee, mie mi se pare mai indicat programul Word pentru asa ceva. Acest tabel este pur si simplu o evidenta a contractelor, nu este nevoie de nicio formula de calcul.
Multumesc mult pentru eventualele sfaturi, sugestii.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Indigo-ONE
Mesaje: 437
Membru din: Mar Dec 11, 2018 8:54 pm

Re: Tabel evidenta contracte

Mesaj de Indigo-ONE » Joi Ian 18, 2024 11:44 am

Salut,
Am un tabel in Excel, o evidenta a contractelor, putin mai stufos. Problema e ca nu stiu programul mai deloc, acum am inceput sa-l invat. As vrea sa imi dati cat mai multe sfaturi despre o cat mai buna organizare a datelor in tabel.
Am putea incerca sa te ajutam, dar (nu stiu daca tu intelegi ceva din acea poza) o imagine (neclara) este tot o imagine. Nu se pot face calcule cu datele din acea imagine.
Ataseaza un fisier cu date fictive (daca sunt date sensibile) pentru a se vedea structura datelor....
M-ar interesa si sa fac ceva in el in asa fel incat sa vad care contracte expira, cand, samd...
Pe site sunt destule postari cu evidentierea unor date functie de data de expirare, Conditional Formating
Daca nu te descurci, te putem ajuta dar ca sa inveti poti studia postarile de pe acest forum. (cu o cautare rapida - data expirare - vei gasi)
Acest tabel este pur si simplu o evidenta a contractelor, nu este nevoie de nicio formula de calcul.
Pai daca vrei sa vezi (sa iti apara automat) datele de expirare evidentiate cu o culoare - functie de zilele de expirare.
Putin studiu...si apoi putem sa te ajutam.


"I fear the day that technology will surpass our human interaction. The world will have a generation of idiots."
Albert Einstein

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Excel 2016”