probleme cu reply-urile

Ce este nou in Microsoft Outlook 2013?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2013
Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
cip.st
Moderator
Moderator
Mesaje: 550
Membru din: Vin Iun 06, 2014 1:43 pm
Localitate: Iași

probleme cu reply-urile

Mesaj de cip.st » Mar Sep 16, 2014 3:14 pm

Salut,
Atunci când încerc să răspund la un email, dacă timpul de răspuns e mai mare de câteva zeci de secunde primesc următorul mesaj de eroare:
The operation failed. The messaging interfaces have returned an unknown error. If the problem persists, restart Outlook.
Am căutat pe net, am încercat câteva soluții (scanat cu scanpst.exe - nici o îmbunătățire, șters destinatarii de forma nume adresă și rescriși de mână - crapă de tot).
Dacă v-ați lovit de problemă și ați găsit o soluție, vă rog să îmi spuneți și mie.

Mulțumesc.

Tzica
Mesaje: 639
Membru din: Sâm Aug 11, 2012 10:52 pm

Re: probleme cu reply-urile

Mesaj de Tzica » Mar Sep 16, 2014 4:20 pm

1. Poate e de folos ce zic cei de MS:
http://support.microsoft.com/kb/283175
2. Sau (inteleg ce e vorba de outlook related ?):
Error Message

(simple pareri...nu lucrez cu Outlook) :oops:

cip.st
Moderator
Moderator
Mesaje: 550
Membru din: Vin Iun 06, 2014 1:43 pm
Localitate: Iași

Re: probleme cu reply-urile

Mesaj de cip.st » Mie Sep 17, 2014 10:16 am

@Tzica mulțumesc de sugestii. Cam toate au fost deja testate.

Din fericire, până la urmă, cred că am reușit să scap de problemă. Într-un moment de revelație am decis să scanez cu scanpst din nou un fișier pe care tocmai îl scanasem și la care am primit mesajul că toate problemele au fost rezolvate. Spre surpriza mea au fost depistate erori din nou. Am repetat scanarea de câteva ori până am primit mesaj că nu există erori.
Am continuat pe aceeași idee la toate fișierele (fac câte un fișier pentru poșta din fiecare an, pentru a nu avea fișiere mamut), iar la unele am primit ciudățenia de mesaj din anexă, însă se pare că funcționează.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2013”