Pierderea spatiilor la vizualizarea documentelor

Ce este nou in Microsoft Word 2013?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2013.
Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
vdingo11
Mesaje: 40
Membru din: Mie Ian 09, 2013 1:33 pm

Pierderea spatiilor la vizualizarea documentelor

Mesaj de vdingo11 » Dum Mar 27, 2016 1:21 pm

Salutare.
In activitatea mea lucrez pe doua calculatoare: la serviciu am instalat word 2013 iar acasa word 2007.
Uneori sunt nevoit sa deschid acasa un document creat la serviciu in word 2013 si reciproc. Cand fac acest lucru imi dispar spatiile dintre cuvinte.
Se poate face vreo setare ceva astfel incat indiferent pe ce versiune lucrez cand merg pe alta versiune sa am textul cu spatiile aferente?

Multumesc.

Tzica
Mesaje: 639
Membru din: Sâm Aug 11, 2012 10:52 pm

Re: Pierderea spatiilor la vizualizarea documentelor

Mesaj de Tzica » Sâm Apr 02, 2016 1:04 pm

Taman, saptamanile trecute ce am fost atentionat ca trimit documente fara spatii intre ele !!! Eu utilizez, Office 2010, nu am unde sa testez pe Office 2013 deci cele ce urmeaza nu se bazeaza pe un test facut de mine.Deci:
1 . Shoul I upgrade to 2013 ?
Question: Do you want to use a tablet for word processing?
If your answer is yes: Upgrade
If your answer is no: Don’t
2. Line Spcing 2010 _2007
Well, it seems that Microsoft, ....., we could all do with a more online-friendly line spacing scheme. So they made line spacing in the Normal template 1.15 instead of 1. By default.
3. Changing Line spacing
Desi, link-ul 2 si sau 3 se refera la 2010 si versiuni anterioare, il mentionez poate e de folos altora...saupoate e aplicabil si la W2013.(Altfel, desi nu mai gasesc link-ul, e un service pack al Microsft care rezolva respectivul bug dar, numai pentru 2010 si anterioare..SP3, parca..dar nu sunt sigur).
Altfel, on topic, o posibila solutie , tot din citite pe net...e sa folosim formatul RTF. Se pare ca e ..infailibil cand e vorba de versiuni diferite de procesoare de text.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2013”