Track Changes - font size - fisier cu parola

Ce este nou in Microsoft Word 2013?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2013.
Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Track Changes - font size - fisier cu parola

Mesaj de mariusc » Lun Mar 09, 2015 5:05 pm

Va salut,
Am un fisier Word 2013 cu optiunea "Track Changes" activa.
Problema acestui fisier o reprezinta fontul comentariilor - este prea mic pentru a fi descifrat; nici cu zoom nu functioneaza.
Am gasit pe net cum se modifica fontul: "Press Ctrl+Alt+Shift+S to open the Styles pane. Click the Options link at the bottom and choose to see all styles (and I find it easiest to use the alphabetical sorting). Right-click the Comment Text style and choose Modify. Change the size and any other formatting you want."
Din pacate, persoana care a setat Track Changes, a pus si parola. Si, drept urmare, nu pot da "Accept"/"Reject"/Change Font Size.
Fisierul este confidential - nu il pot posta pe forum.
In afara de contacta persoana care a pus parola, mai am vreo alta solutie de a modifica fontul?
Multumesc.
O zi frumoasa in continuare.

DR.ACCESS
Moderator
Moderator
Mesaje: 300
Membru din: Lun Sep 05, 2011 5:06 pm

Re: Track Changes - font size - fisier cu parola

Mesaj de DR.ACCESS » Mar Mar 10, 2015 11:26 am

Din pacate, nu am reusit sa fac o replica a celor expuse de tine. La mine se vede bine si cu font de marime 1. Nu stiu cum s-a ajuns in situatia respectiva si nici cum sa o reproduc.
D. Tanase
MCT, MCTS
MOS Master Instructor

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Track Changes - font size - fisier cu parola

Mesaj de mariusc » Mar Mar 10, 2015 11:27 am

Multumesc pentru raspuns.
Si eu am incercat sa reproduc problema in alt fisier. Am reusit sa modific fontul.
Insa in fisierul initial, nu am avut succes. Am contactat owner-ul documentului pentru parola. Poate rezolv.
Revin asap cu un feedback.

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Track Changes - font size - fisier cu parola

Mesaj de mariusc » Mie Mar 11, 2015 8:39 am

Neata,
Situatia s-a rezolvat.
Am modificat impreuna cu owner-ul documentului (cand zic owner ma refer la cel care a creat documentul si a pus parola) fontul urmand pasii descrisi in primul post, dupa ce fisierul a fost deparolat.
O zi frumoasa.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2013”