Share point

Visio, Project, OneNote, Publisher, Sharepoint
carmela
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 21, 2014 11:55 am

Re: Share point

Mesaj de carmela » Mar Apr 22, 2014 12:55 pm

E foarte simp;u sa migrati la baze de date web care folosesc si ele sql, marele avantaj ar fi ca va puteti accesa de oriunde baza de date. In principiu un programator ar sti sa faca lejer acest lucru, dar depinde cat sunteti dipus sa invesiti in proiect. In plus trebuie sa tineti cont de costurile de gazduire si de achizitionare a unui domeniu. Va puteti face o idee aici, http://www.clausweb.ro/gazduire-web.php.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Share point

Mesaj de mesersmith » Mar Apr 22, 2014 3:00 pm

Da, știu avantajele. Ideea este ca vreau sa fac eu asta, să învăț eu să le duc în web, nu să nu le facă nu știu ce programator.
Când o să am timp, o să încerc să învăț cum se face asta.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

carmela
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 21, 2014 11:55 am

Re: Share point

Mesaj de carmela » Mie Apr 23, 2014 8:24 am

E foarte bine sa va ganditi astfel. Exista avantaje pentru a administra singur o baza de date sau un server si e bine cand doresti sa introduci pe web niste date, cand ai nevoie sa operezi cu baze de date, altfel iei lucrurile cand stii ca faci toate setarile si uloadezi diferite scripturi, decat cand trebuie sa platesti pe cineva sa faca asta, sa nu fi sigur de calitatea muncii si am auzit un caz in care a venit el cu niste spatii de acu totul altcineva decat bazele respective au fost gazduite pana atunci, i-au dat toate datele peste cap si apoi nu mai stia cum sa ajunga la liman.Oricum, nu este greu, iar cu putine referinte o sa va gasiti si un partener pentru servicii web pe mai departe, eu de parerea aceasta sunt.

Închis

Înapoi la “Alte programe din suita Microsoft Office”