Inscriptionare DVD-uri

Ce este nou in Microsoft Windows XP?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows XP
timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de timotei » Mie Mai 02, 2012 6:12 pm

Mda. Se pare că folosesc websense, soluția care oprește accesurile la tot felu de resurse. Nu cred că e bine/are rost să încerci să faci bypass la aceasta. Cel mai comod e cu un stick usb :) (sau eventul, descarci acasă, și trimiți prin email :twisted: )

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de Adrian » Mie Mai 02, 2012 6:22 pm

Daca copiez softul pe un stick USB il pot folosi pentru inscriptionare direct, fara a-l mai copia in pc?

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de timotei » Mie Mai 02, 2012 6:28 pm

Da. Dacă pui varianta aia portabilă, arhiva :)

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de Adrian » Mie Mai 02, 2012 6:43 pm

Multumesc. Incerc si revin cu detalii>

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de Adrian » Joi Mai 03, 2012 4:04 pm

Am descarcat arhiva si am copuiat-o pe stick. Am verificat (pe calculatorul pe care am descarcat-o) si functioneaza. La birou insa nu: imi da mesajul de eroare<The handle is invalid>

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de queensoft » Joi Mai 03, 2012 4:45 pm

Nu merge pentru ca esti pe un cont limitat de Windows.
Orice program de scriere CD/DVD are nevoie sa instaleze un "driver" care sa comunice cu unitatea de scriere.
Iar asta se face numai de pe contul de administrator.
Oriucm, eu revin cu intrebarea: daca esti pe un cont limitat, ai voie sa scrii DVD-uri ?! De ce nu te duci direct la cel care se ocupa de calculatoare si ceri sa-ti instaleze un asemenea program ?!
Uite, incearca acest program, merge si fara drepturi de administrator: http://www.techmixer.com/jetbee-free-cd ... -software/

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de Adrian » Joi Mai 03, 2012 5:30 pm

Am voie. Inainte de a-mi schimba configuratia pc-ului am avut roxio instalat. acum cred ca a fost o scapare a celor de la IT. din pacate ei sunt intro alta locatie si se misca foarte greu. Pana la urma cred ca o sa-i astept sa vina sa-mi instaleze aplicatia.

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de queensoft » Joi Mai 03, 2012 6:20 pm

Nu ai putea sa folosesti TeamViewer, pentru a le permite sa instaleze de la distanta tot ce ai nevoie ?!
Ai probat programul de mai sus ?

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de timotei » Joi Mai 03, 2012 7:40 pm

queensoft scrie:Nu ai putea sa folosesti TeamViewer, pentru a le permite sa instaleze de la distanta tot ce ai nevoie ?!
Ai probat programul de mai sus ?
... Nu este vorba de instalat programe :P E vorba de făcut DVD-uri. Degeaba instalează programul cu contul de admin, de pe teamviewer (care să-ți spun din proprie experiență este foarte hulit prin firme enterprise deobicei - se folosește Remote Connection), dacă userul oricum n-are drepturi de burning. Asta numa, bineînțeles, dacă modifică group policy-ul să poată face burn la DVD-uri :)

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de queensoft » Joi Mai 03, 2012 7:45 pm

Pai, daca ii instaleaza programul de scris dvd, de pe cont administrator, pentru toate conturile... nu poate sa si scrie DVD, de pe contul limitat ?
Pentru ca eu stiu ca da !

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows XP”