APPCRASH

Ce este nou in Microsoft Windows 7?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows 7
Închis
rechinu007
Mesaje: 52
Membru din: Mie Feb 24, 2010 7:31 pm

APPCRASH

Mesaj de rechinu007 » Mar Sep 10, 2013 8:50 am

Salut,

Am o problema cu umatoarea aplicatie
Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: softLCP.exe
Application Version: 1.6.0.255
Application Timestamp: 2a425e19
Fault Module Name: KERNELBASE.dll
Fault Module Version: 6.1.7601.17651
Fault Module Timestamp: 4e211319
Exception Code: 0eedfade
Exception Offset: 0000b9bc
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Locale ID: 1033
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Stit de la ce oare apare aceasta eroare? Multumesc
Site de anunturi gratuite pentru toti studentii din Romania

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: APPCRASH

Mesaj de Dr.Windows » Mar Sep 10, 2013 11:51 am

Din pacate problema nu este atat de clara chiar daca a fost inregistrata in Eventlog.

As recomanda in primul rand vizitarea site-ului producatorului aplicatiei SOFTLCP.EXE (poti cauta executabilul si din proprietatile acestuia poti incerca sa identifici producatorul daca acesta si-a completat datele corect in acel executabil) si sa verifici daca exista o versiune mai noua pentru acea aplicatie sau daca aceasta este confirmata ca fiind compatibila cu sistemul de operare utilizat de catre tine.

Daca de la producator nu ai informatii suplimentare, nu iti ramane dacat sa incerci sa depanezi problema si asta ar incepe cu urmatoarea intrebare: pana acum a functionat corect acel software sau este proaspat instalat?

Daca pana acum a functionat fara probleme atunci trebuie verificat ce actualizari s-au instalat de cand a functionat ultima data corect si eventual este incercat o dezinstalare a acelor update-uri. O alta problema poate fi cauzata de virusi asa ca nu strica sa faci o verificare... si cum un articol dintr-o revista spunea ca cca. 10% din PC-urile care au instalata o solutie antivirus sunt totusi virusate, iti recomand sa instalezi o solutie alternativa (ATENTIE - nu un al 2-lea program antivirus pentru ca asa nu vei obtine decat un conflict intre cele doua - sau se vor lasa "unul pe altul"... ;) ) un exemplu ar fi Malwarebytes si vezi ce "suprize" placute sau nu vei avea...

Daca in schimb este "proaspat instalat" este posibil sa nu fie compatibil cu Windows7 si atunci daca nici producatorul nu iti ofera o versiune mai noua singura varianta ramane incercarea executiei in "compatibility mode" sau "as administrator" si vezi daca asa mai apar erori.

Revin-o cu informatii si vedem ce variante mai apar in functie de raspunsurile tale...

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows 7”