Schimbare limba Windows 7

Ce este nou in Microsoft Windows 7?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows 7
Închis
MrExcel
Mesaje: 106
Membru din: Mar Feb 23, 2010 11:09 pm

Schimbare limba Windows 7

Mesaj de MrExcel » Lun Iun 14, 2010 7:23 am

Am un calculator pe care este instalat Windows 7 Home Premium in limba germana. Doresc sa fac un upgrade la Windows 7 Professional in limba engleza, pentru care am DVD-ul de instalare. Cand incerc sa fac upgrade-ul, mi se spune ca nu se poate face pentru ca cele 2 limbi sunt diferite.
Din cate stiu nici la Home, nici la Professional nu se poate schimba limba, cel putin din Control Panel. Exista vreo modalitate de a instala un pachet de limba engleza?

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Schimbare limba Windows 7

Mesaj de Dr.Windows » Lun Iun 14, 2010 12:14 pm

Din pacate "language packs" (sau "MUI packs") nu sunt disponibile decat pentru versiunile Ultimate si Enterprise, singura varianta pe care as putea sa ti-o recomand este un pic "neortodoxa" si netestata: in loc de upgrade selecteaza install si apoi cand va detecta un windows instalat deja iti va da posibilitatea sa faci un "repair".

Fiind o manevra periculoasa iti recomand un backup complet pentru a putea re-aduce PC-ul la starea initiala in cazul in care ceva a mers prost...

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: Schimbare limba Windows 7

Mesaj de queensoft » Mar Ian 24, 2012 8:46 pm

Se poate trece de orice limitare a versiunilor de Windows 7.
Mai precis, schimbare limba pe Home Prmeium se face cu Vistalizator

julianatanasoae
Mesaje: 280
Membru din: Vin Ian 20, 2012 7:33 pm

Re: Schimbare limba Windows 7

Mesaj de julianatanasoae » Mar Ian 24, 2012 9:16 pm

Are bug-uri cu gramada. Am incercat eu si m-am confruntat cu tone de erori. Cea mai buna solutie >> reinstalarea.
Sugestie >> sa nu va instalati vreodata Windows in limba romana! E mult mai inteligent in engleza, si cu ocazia asta mai invatati o limba straina, eu de mic am invatat engleza de la calculator, si credeti-ma, nu am regretat!

Iulian Atanasoae
-- future Microsoft MVP --

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows 7”